Lider SNSD Milorad Dodik učestvovao je na plenarnoj sjednici Međunarodnog foruma o bezbjednosti u Moskva, gdje je poručio da Republika Srpska dijeli stavove Rusija o politici Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo.
Govoreći o međunarodnim odnosima i globalnom poretku, Dodik je rekao da male države često prilagođavaju svoju politiku odnosima velikih sila i procjeni “ko dobija, a ko gubi” na globalnoj sceni.
“U skladu s tim male zemlje lobiraju, prilagođavaju svoje politike, približavaju se ili udaljavaju od određenih centara moći”, rekao je Dodik.
“Rusija je osovina multipolarnog svijeta”
Dodik je tokom obraćanja istakao da srpski narod vjeruje kako će uz “rusku snagu i odlučnost” doći do “pobjede dobra nad zlom”.
Prema njegovim riječima, budući svjetski poredak bit će zasnovan na multipolarnosti, pri čemu će centralnu ulogu imati Ruska Federacija.
“Potpuno dijelimo viđenje o militarizaciji Njemačke i podmukloj ulozi Velike Britanije. One moraju da se zaustave”, izjavio je Dodik.
Tema foruma: međunarodna sigurnost
Dodik je govorio u okviru panela posvećenog temi “Izazovi i prijetnje međunarodnoj bezbjednosti u kontekstu formiranja multipolarnog poretka”.
Najavljeno je i da bi se tokom boravka u Moskvi trebao sastati sa Sergej Šojgu, a sastanku bi trebao prisustvovati i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir.






