Naslovnica BIH Nova blokada u Vijeću ministara? Helez pozvao ministre na bojkot

Nova blokada u Vijeću ministara? Helez pozvao ministre na bojkot

156
0

Zukan Helez, zamjenik predsjedavajuće Vijeće ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane Bosna i Hercegovina, poručio je da neće dozvoliti održavanje sjednice Vijeća ministara zakazane uoči Bajram, tvrdeći da o tome nije bio konsultovan.

U objavi na društvenim mrežama Helez je kritikovao predsjedavajuću Borjana Krišto, navodeći da je termin sjednice određen bez uvažavanja jednog od najvećih muslimanskih praznika.

„Kao zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, želim jasno poručiti da neću dozvoliti održavanje sjednice Vijeća ministara BiH koja je zakazana uoči Bajrama, bez ikakvih konsultacija sa mnom“, naveo je Helez.

Dodao je da na predloženom dnevnom redu nema nijedne hitne tačke koja bi opravdala održavanje sjednice baš u tom terminu.

Helez je podsjetio i na praksu iz prethodnih godina, tvrdeći da se sjednice nisu zakazivale uoči Božić niti tokom sedmice obilježavanja tog praznika, te poručio da se isti princip mora primjenjivati i kada je riječ o Bajramu.

Najavio je da neće prisustvovati kolegiju Vijeća ministara niti će ovlastiti drugu osobu da ga mijenja, a istovremeno je pozvao i ministre iz reda bošnjačkog naroda da bojkotuju sjednicu.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime