Poslanik Partije demokratskog progresa (PDP) u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak izjavio je da se vlast u RS-u već priprema za pobjedu opozicionog kandidata Branka Blanuše na ponovljenim izborima koji će biti održani 8. februara.
Crnadak smatra da posljednji javni nastupi zvaničnika SNSD-a pokazuju da su svjesni lošeg izbornog rezultata i rastućeg nezadovoljstva građana.
“Njihova nervoza i brojna opravdanja za slab rezultat kandidata Karana jasno pokazuju da znaju šta dolazi. Još važnije je što nemaju odgovor na pitanje zašto čak ni dio članova vladajućih stranaka nije glasao za njega. Građani žele promjenu načina vladanja i rukovodstva u Republici Srpskoj”, poručio je Crnadak.
Dodao je da aktuelna vlast, prema njegovim riječima, više ne uživa povjerenje naroda i da svojim postupcima pokazuje da joj interes građana nije prioritet.
“U većini država čak i loše vlasti pokušavaju pokazati da vole svoj narod i zemlju. Kod nas, nažalost, to nije slučaj. Njihov odlazak je od ključne važnosti za budućnost Republike Srpske”, naglasio je.
Crnadak se osvrnuo i na aferu “Viaduct”, navodeći da se ne može govoriti o brizi za RS dok se, kako tvrdi, milioni maraka troše na sumnjive projekte, dok se istovremeno poljoprivrednicima i boračkoj populaciji nude simbolična povećanja primanja.
“Ne možete tvrditi da volite Republiku Srpsku, a istovremeno davati milion i po maraka za opremanje jednog vrtića, dok sa borcima i poljoprivrednicima pregovarate o povećanju od dva ili tri feninga”, rekao je Crnadak.
Pozvao je građane da ponovo izađu na izbore 8. februara i, kako je rekao, iskoriste priliku za početak “ozdravljenja društva i vraćanja normalnog funkcionisanja institucija”.
Crnadak je dodao da su ovi izbori šansa da se spriječe ranije zloupotrebe izbornog procesa te da se potvrdi volja građana.
“Ovaj put moramo izaći svi koji želimo promjene, kako bismo potvrdili pobjedu naroda i vratili nadu i optimizam Republici Srpskoj”, zaključio je.








