Naslovnica BIH Bijeljina ponovo bez grijanja: Đacima skraćeni časovi, kvarovi i nestašica uglja blokiraju...

Bijeljina ponovo bez grijanja: Đacima skraćeni časovi, kvarovi i nestašica uglja blokiraju toplanu

105
0

U Bijeljini i dalje nema gradskog grijanja, a i dalje nije poznato kada će biti uspostavljeno. Zbog toga je Osnovna škola “Sveti Sava”, koju pohađa oko 1.350 učenika, bila primorana da skrate časove na 30 minuta.

Škola: Problemi se ponavljaju, grijanje i kada radi — nezadovoljavajuće

Direktor OŠ “Sveti Sava” Vladimir Vulović rekao je da se ponavljaju problemi iz prošle zime, te da je i u danima kada grijanje proradi ono slabo i nedovoljno.

Iz Gradske toplane obavijestili su školu da je u toku sanacija kvara i izrazili očekivanje da će problem biti riješen do kraja sedmice.

Toplana: Veliki kvar na toplovodu + problem s nabavkom uglja

Direktor Gradske toplane Goran Vučković potvrdio je da se popravke izvode na uglu ulica Cara Uroša i 1. maja, gdje je registrovan veliki kvar na toplovodu.

“Troši se dnevno između 20 i 30 tona uglja, a imamo problema s rudnicima od kojih ga nabavljamo. Nešto zaliha imamo”, rekao je Vučković.

Toplana trenutno opslužuje oko 900 korisnika, uključujući:

  • OŠ “Sveti Sava”,
  • vrtić “Dragan i Zoran”,
  • Policijsku upravu,
  • Gradsku upravu,
  • Biblioteku,
  • te brojne stambene zgrade.

Građani pitaju: Hoćemo li plaćati grijanje koje nismo imali?

Vučković je izjavio da će odluku o tome hoće li građani plaćati uslugu koju nisu dobili donijeti upravni odbor Toplane.

Ranije je gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović objavio da računi za decembar neće biti naplaćeni, dok će za novembar biti umanjeni.

Građani sedmicama bez informacija osim o novim kvarovima

Gradska uprava u kontinuitetu obavještava građane da grijanja nema ili da će biti privremeno obustavljeno, uz obrazloženja da su uzrok kvarovi, oštećenja na postrojenjima i loš kvalitet isporučenog uglja.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime