Naslovnica BIH Stevandić izgubio živce pred kamerama? Video pokrenuo raspravu

Stevandić izgubio živce pred kamerama? Video pokrenuo raspravu

93
0

Odbornik Lista za pravdu i red u Skupštini grada Banja Luka Igor Mandić uputio je oštre kritike predsjedniku Narodna skupština Republike Srpske Nenad Stevandić, tvrdeći da je odnos prema opoziciji u aktuelnom sazivu parlamenta dostigao nivo “institucionalne represije bez presedana”.

Reagujući na novo udaljavanje opozicionog poslanika Nebojša Vukanović sa sjednice NSRS-a, Mandić je naveo da su oduzimanje riječi, izbacivanje poslanika iz sale i sukobi sa opozicionim predstavnicima postali gotovo svakodnevna pojava u radu parlamenta Republike Srpske.

“Zloupotreba političke moći”

Prema njegovim riječima, radi se o zloupotrebi političke moći s ciljem obračuna sa opozicijom koja, kako tvrdi, ima sve veću podršku građana.

Mandić je poručio da se politička snaga ne mjeri funkcijama niti kontrolom institucija, već povjerenjem birača.

Podsjetio je da je Lista za pravdu i red u Banjoj Luci ostvarila bolji izborni rezultat od Stevandićeve stranke, uprkos tome što, kako kaže, nisu raspolagali velikim finansijskim i stranačkim resursima.

Kritike zbog izbacivanja opozicionih poslanika

Mandić smatra da udaljavanje opozicionih poslanika ne doprinosi očuvanju ugleda parlamenta, već pokazuje političku nesigurnost vlasti i pokušaj gušenja drugačijeg mišljenja.

“Legitimitet narodnog poslanika ne može se oduzeti silom niti kontrolom skupštinskog obezbjeđenja”, poručio je Mandić.

Dodao je da će konačan sud o radu političara dati građani na izborima, ističući da će, kako kaže, “mnogo teže biti kontrolisati volju birača nego skupštinsku salu”.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime