Naslovnica BIH Bećirović primio pismo koje potvrđuje jačanje odnosa BiH i Mađarske

Bećirović primio pismo koje potvrđuje jačanje odnosa BiH i Mađarske

42
0

Péter Magyar uputio je pismo predsjedavajućem Predsjedništvo Bosne i Hercegovine Denis Bećirović, u kojem je zahvalio na čestitki povodom rezultata izbora održanih 12. aprila 2026. godine i poručio da očekuje dalji razvoj odnosa između Bosna i Hercegovina i Mađarska.

U pismu je naglasio da je Mađarska posvećena produbljivanju saradnje u svim oblastima s ciljem jačanja bilateralnih odnosa i stabilnosti Zapadni Balkan.

Magyar je istakao da će mađarska vanjska politika biti zasnovana na pragmatičnom pristupu, međusobnom poštovanju, povjerenju i partnerstvu sa državama regiona.

Na kraju pisma uputio je izraze poštovanja Denisu Bećiroviću, uz poruku da vjeruje u nastavak jačanja prijateljskih odnosa dvije zemlje u narednom periodu.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime