Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak izjavio je da Bosna i Hercegovina nije ugrožena te da postoje kapaciteti i spremnost za njenu odbranu.
Govoreći o aktuelnoj političkoj situaciji, Isak je poručio da su priče o destabilizaciji zemlje „neozbiljne“, naglašavajući kontinuitet postojanja države Bosne i Hercegovine.
„Bosne i Hercegovine je bilo prije i Dodika i Čovića i mene, a bit će je i poslije svih nas“, rekao je Isak.
On je istakao da Bosna i Hercegovina ostaje stabilna država te da građani ne trebaju strahovati od bilo kakvih prijetnji njenom opstanku.
„Bosna i Hercegovina ne može biti ugrožena i ne može se ništa desiti unutar Bosne i Hercegovine jer je ona stabilna država u tom segmentu. Mi smo spremni da branimo državu Bosnu i Hercegovinu i imamo mogućnost da je odbranimo“, poručio je.
Isak se tokom gostovanja osvrnuo i na ratni period, podsjećajući da je još kao dječak učestvovao u odbrani zemlje.
„Ako smo je mogli braniti 1992. godine, kada sam kao dječak uzeo pušku i branio Bosnu i Hercegovinu, šta tek mogu sada kao zrela osoba koja je kroz život prošla mnogo“, kazao je Isak.
Na kraju je ponovio da Bosna i Hercegovina ima snagu i institucije koje garantuju njen opstanak i stabilnost.






