Milorad Dodik izjavio je da Republika Srpska očekuje dolazak Vladimir Putin na osveštanje rusko-srpskog hrama u Banja Luka.
U izjavi za TASS, Dodik je rekao da je izgradnja hrama praktično završena i da je ostalo još unutrašnje oslikavanje objekta.
– To će biti mjesto gdje će se sretati ruski i srpski svijet i promovisati naše bratstvo i zajedničku istoriju i vjeru – rekao je Dodik.
Naveo je da je hram građen prema projektu crkve u Moskovski Kremlj koji je, kako tvrdi, dobijen od Ruska pravoslavna crkva.
Dodik je govorio i o nedavnoj posjeti zamjenika ministra vanjskih poslova Ruske Federacije Aleksandar Gruško Banjoj Luci, ocijenivši taj susret jednim od najvažnijih događaja za Republiku Srpsku.
– Otvoreno smo razgovarali o svemu i nismo imali različito mišljenje ni o jednom pitanju – izjavio je Dodik.
Prema njegovim riječima, saradnja između Republike Srpske i Rusije ostaje intenzivna uprkos međunarodnim političkim pritiscima i sankcijama uvedenim Moskvi.








