Naslovnica BIH Špirić poručio da se Banja Luka mora pitati o strateškim pitanjima

Špirić poručio da se Banja Luka mora pitati o strateškim pitanjima

364
0

Nikola Špirić, zamjenik predsjedavajućeg Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, komentarisao je odluku Christian Schmidt da napusti funkciju visokog predstavnika, ocijenivši da bi njegov odlazak mogao otvoriti prostor za drugačiji politički pristup u Bosna i Hercegovina.

Špirić je izjavio da se odlaskom Schmidta završava period koji je, prema njegovom mišljenju, bio obilježen pogrešnim odnosom prema Republika Srpska i njenim institucijama.

– Kratko rečeno – i sa Schmidtom i bez Schmidta Banjaluka mora da se pita. Dobro bi bilo da njegov odlazak i opoziciju Republike Srpske vrati iz Sarajeva u Banjaluku – rekao je Špirić za Srna.

Govoreći o političkim procesima u BiH, Špirić tvrdi da su pokušaji destabilizacije institucija Republike Srpske i političko-pravni pritisci na Milorad Dodik doživjeli neuspjeh.

– Pokazalo se da su političko-pravni progon predsjednika Dodika i pokušaji destabilizacije institucija Republike Srpske bili politički pucanj u Bosnu i Hercegovinu – naveo je.

On je poručio da u Banjoj Luci postoji, kako kaže, jasan politički cilj zasnovan na poštivanju dejtonskog ustavnog uređenja.

– U Banjaluci sve vrijeme postoji isti i jedini legitiman cilj – poštivanje dejtonskog Ustava, prema kojem je Banjaluka centar odlučivanja za budućnost Republike Srpske i strateške odluke u Bosni i Hercegovini – izjavio je Špirić.

Na kraju je ocijenio da Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) ima političku viziju i stabilnu podršku birača, te izrazio uvjerenje da će se to potvrditi i na narednim izborima.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime