Naslovnica BIH Dodik reagovao na rezultate izbora, Orban i dalje važan partner

Dodik reagovao na rezultate izbora, Orban i dalje važan partner

127
0

Milorad Dodik, predsjednik SNSD, reagovao je na rezultate izbora u Mađarska, izražavajući žaljenje zbog poraza Viktor Orbán, kojeg je nazvao dugogodišnjim saveznikom.

Govoreći o izborima, Dodik je istakao da je Orbán priznavanjem rezultata pokazao demokratski pristup, odbacujući ranije optužbe o autoritarnom načinu vladanja. Naglasio je da takav potez, prema njegovim riječima, demantuje tvrdnje koje su se pojavljivale u javnosti.

Dodik je podsjetio i na, kako je naveo, značajnu podršku koju je Mađarska pružala vlastima u Republici Srpskoj, ističući da su Orbán i njegova vlada bili važan politički partner. Dodao je da će građani Republike Srpske pamtiti tu saradnju, posebno u kontekstu međunarodnih odnosa.

Najavio je i mogućnost skorog susreta s Viktor Orbán, kako bi razgovarali o budućoj saradnji i nastavku zajedničkih projekata između Republike Srpske i Mađarske.

Osvrćući se na postojeće projekte, Dodik je naglasio da su oni dogovoreni s prethodnom mađarskom vladom i da su već djelimično realizovani. Istakao je da će Republika Srpska nastaviti s njihovom provedbom ukoliko to bude moguće, dok bi eventualni prekid, kako tvrdi, mogao doći isključivo s mađarske strane.

Podsjećanja radi, Mađarska je u proteklom periodu pružala političku i finansijsku podršku vlastima u Republici Srpskoj, što je Milorad Dodik činilo jednim od važnijih partnera na međunarodnoj sceni.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime