Naslovnica REGION NAPETOST ILI NOVI POČETAK?: Zukorlić nakon sastanka s Vučićem otkrio šta slijedi!

NAPETOST ILI NOVI POČETAK?: Zukorlić nakon sastanka s Vučićem otkrio šta slijedi!

467
0

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja Stranka pravde i pomirenja Usame Zukorlić izjavio je nakon sastanka s predsjednikom Srbija Aleksandar Vučić da je poseban fokus razgovora bio na jačanju odnosa s Bosna i Hercegovina.

Zukorlić je naglasio da su stabilni odnosi između Beograda i Sarajeva od ključnog značaja za region.

“Želimo i tražimo bolje odnose s državama u regiji, uz poseban naglasak na relacije između Beograda i Sarajeva. To je od izuzetnog značaja za bošnjački narod u Srbiji, ali i za ukupnu stabilnost i budućnost Zapadnog Balkana”, poručio je.

Govoreći o unutrašnjopolitičkim pitanjima, naveo je da je njegova stranka spremna za izbore u svakom trenutku, ali da odluke o njihovom održavanju treba donositi uzimajući u obzir šire okolnosti.

“Iznijeli smo stav da smo uvijek spremni za izbore, posebno kada to postane širi društveni konsenzus. Međutim, situacija u svijetu danas nije nimalo bezazlena i potrebno je sagledati sve okolnosti koje su pred državom i društvom”, rekao je Zukorlić.

Dodao je da Stranka pravde i pomirenja ostaje posvećena evropskom putu Srbije, uz istovremeno jačanje regionalne saradnje i nastavak infrastrukturnih i razvojnih projekata u Sandžaku.

Sastanak s predsjednikom Vučićem ocijenio je konstruktivnim, ističući da su razmijenjena mišljenja o ključnim političkim prioritetima u narednom periodu.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime