Elmedin Konaković izjavio je da ne bi podržao izbor novog rukovodstva Federal Police Administration (FUP), komentarišući odluku Government of the Federation of Bosnia and Herzegovina.
Konaković je to rekao tokom gostovanja na TVSA, naglasivši da bi, da je glasao o tom pitanju, imao drugačiji stav.
Neslaganja s Nikšićem
Govoreći o odnosima unutar vlasti, Konaković je istakao da ima neslaganja s federalnim premijerom Nermin Nikšić, ali da i dalje ima povjerenje u njegov rad.
Prema njegovim riječima, različita mišljenja su postojala i ranije, primjerice prilikom donošenja odluke o minimalnoj plati.
Ipak, naglasio je da Nikšića i dalje smatra prijateljem i da ga i dalje politički podržava, uprkos razlikama u stavovima.
Privatni spor sa zamjenikom direktora FUP-a
Konaković se osvrnuo i na imenovanje zamjenika direktora FUP-a Vahidin Šahinpašić.
Rekao je da s njim ima lični spor koji je završio na sudu, ali je naglasio da taj sukob ne želi prenositi na političke odluke.
“Imamo proces na sudu”, rekao je Konaković.
Iznesene teške optužbe
Ministar je tokom gostovanja iznio i ozbiljne optužbe na račun Šahinpašića, tvrdeći da je, prema njegovim informacijama, bio uključen u aktivnosti koje su mu, kako je naveo, trebale stvoriti probleme.
U tom kontekstu spomenuo je i Osman Mehmedagić, poznatog pod nadimkom Osmica.
Konaković je rekao da su određeni ljudi pokušavali da mu, kako tvrdi, „naprave pakao od života“.







