Naslovnica BIH Radončić optužio vlast za politički nemoral nakon tragedija

Radončić optužio vlast za politički nemoral nakon tragedija

157
0

Predsjednik Savez za bolju budućnost Fahrudin Radončić osvrnuo se na dvije velike tragedije koje su potresle Bosnu i Hercegovinu – nesreću u Jablanici u kojoj je poginulo 18 ljudi i nedavnu tramvajsku nesreću u Sarajevu.

Radončić je poručio da je, prema njegovom mišljenju, najveći problem činjenica da za ove tragedije još niko nije odgovarao.

Kritika vlasti u Kantonu Sarajevo

Radončić je oštro kritikovao vlast koju čine stranke tzv. Trojke, tvrdeći da su ignorisali zahtjeve građana i demonstranata.

“Vrh političkog nemorala jeste činjenica da još niko nije odgovarao za užasnu nesreću u Jablanici i 18 izgubljenih života. Isto se, nažalost i na sramotu, ponavlja i u slučaju tramvajske tragedije u Sarajevu”, poručio je Radončić.

Dodao je da je kantonalna vlast, kako tvrdi, ponudila samo “fiktivne ostavke”, dok su odgovorni ostali na funkcijama.

Sporna odluka Nadzornog odbora GRAS-a

Radončić je posebno kritikovao odluku Nadzornog odbora GRAS Sarajevo koji, prema njegovim riječima, nije prihvatio ostavku direktora ovog preduzeća.

Prema njegovom stavu, to pokazuje da su vlasti u potpunosti ignorisale zahtjeve mladih ljudi koji su protestovali u Sarajevu.

“Bestidno su odbili sve opravdane zahtjeve brojnih mladih demonstranata u Sarajevu”, kazao je.

Poziv na političku odgovornost

Radončić smatra da ovakve situacije dodatno urušavaju povjerenje građana u institucije.

Istakao je da smrt mladog slikara i teško ranjavanje djevojke u tramvajskoj nesreći ne smiju ostati samo statistika.

“Upravo zbog ovakvih pojava, SBB se mora vratiti i obnoviti borbu protiv tenderske korupcije i političkih dogovora koji imaju smrtonosne posljedice”, zaključio je Radončić.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime