Naslovnica REGION Cetinski dobio prijetnje smrću nakon otkazivanja koncerta u Novom Sadu

Cetinski dobio prijetnje smrću nakon otkazivanja koncerta u Novom Sadu

52
0

Tony Cetinski izjavio je da dobija prijetnje smrću nakon što je otkazao planirani koncert u Novi Sad, zbog tvrdnji da je dvorana SPENS tokom 1990-ih korištena kao logor za Hrvate.

Hrvatski muzičar poručio je da nakon svega nije siguran da će ikada više poželjeti doći u Srbiju.

“Dobijam prijetnje smrću”

Cetinski se oglasio na društvenim mrežama odgovarajući na poruku pisca domoljubnih pjesama Marin Medak.

“Sve u redu Marin Medak i dragi ljudi. Svjesno sam si zatvorio vrata zbog kojih sam se pokajao što sam ih ikada otvorio. Teško da ću ikada poželjeti više tamo kročiti nakon svega”, napisao je Cetinski.

Dodao je da će sve prijetnje smrću koje dobija prijaviti nadležnim institucijama.

“Prijetnje smrću meni i obitelji samo ću marljivo skupljati i prijavljivati nadležnima”, poručio je.

Otkazao koncert nakon apela branitelja

Podsjetimo, Cetinski je otkazao koncert u Novom Sadu nakon što je Udruga hrvatskih branitelja i logoraša uputila apel da to učini.

U apelu su naveli da je dvorana SPENS nakon pada Vukovar 1991. godine navodno korištena kao logor za Hrvate.

Cetinski je nakon toga izjavio da, da je ranije znao za te navode, nikada ne bi nastupao u toj dvorani.

Reakcije u javnosti

Marin Medak mu je u odgovoru poručio da je izabrao ponos ispred profita, dodajući da se takav potez u Hrvatskoj neće zaboraviti.

U međuvremenu, isti apel branitelja upućen je i hrvatskom pjevaču Jakov Jozinović, ali je on najavio da će ipak nastupiti.

“Letim za muziku koja ne poznaje granice”, poručio je Jozinović.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime