U organizaciji Općinskog odbora SDA Vogošća večeras je u sportskoj dvorani u Vogošći održan veliki narodni iftar, kojem je prisustvovalo nekoliko stotina građana.
Događaju je prisustvovao i predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović, koji se obratio prisutnima i govorio o političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini.
Izetbegović: Moramo čuvati mir i biti jaki
U svom obraćanju Izetbegović je naglasio značaj očuvanja mira i stabilnosti u Bosni i Hercegovini, posebno u kontekstu aktuelnih globalnih sukoba.
“Svjedočimo šta se događa u svijetu posljednjih godina, kao i eskalaciji sukoba ovih dana. Zato moramo cijeniti mir i njegove blagodati u kojima trenutno živimo. Da bismo sačuvali taj mir, moramo biti jaki u svakom smislu te riječi”, rekao je Izetbegović.
On je podsjetio i na period agresije na Bosnu i Hercegovinu, ističući da su građani tada pokazali sposobnost organizacije i odbrane zemlje.

Kritika aktuelne vlasti
Govoreći o političkoj situaciji u zemlji, predsjednik SDA ocijenio je da trenutna vlast ne uspijeva riješiti ključne probleme građana.
“Trenutna situacija u državi nije dobra. Na sceni imamo nesposobnu vlast koja nije u stanju riješiti ni najosnovnije probleme, poput grijanja u Vogošći, čišćenja snijega u Sarajevu ili pitanja pruge u Jablanici”, kazao je Izetbegović.
Dodao je da Bosna i Hercegovina, prema njegovim riječima, trenutno prolazi kroz blokade i političke zastoje.
Poziv na političke promjene
Izetbegović je poručio da bi novi mandat aktuelne vlasti dodatno pogoršao stanje u zemlji.
“Živimo u sumraku, a još jedan mandat Trojke bi nas odveo u crni mrak. Zato je bitno da se SDA vrati i zaustavi negativne trendove”, istakao je.
Obraćanje domaćina iftara
Prisutnima se obratio i predsjednik Općinskog odbora SDA Vogošća Sedin Kahriman, koji je zahvalio građanima na dolasku i zajedničkom iftaru.
Naglasio je važnost zajedništva i okupljanja građana tokom ramazanskog mjeseca.









