Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak sastao se sa šefom Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini, ambasadorom Rickom Holtzappleom, s ciljem razmjene mišljenja o aktuelnoj sigurnosnoj i društveno-političkoj situaciji, kao i o nastavku saradnje kroz realizaciju Memoranduma o saradnji iz 2025. godine.
Fokus na sigurnost i edukaciju policije
Na osnovu Memoranduma o saradnji provedene su edukacije policijskih službenika o temama nasilja u porodici, rodno zasnovanog nasilja, krivičnih djela počinjenih iz mržnje te maloljetničkog prestupništva.
Sagovornici su ocijenili da su kontinuiran dijalog i zajedničko djelovanje ključni za unaprjeđenje demokratskih procesa i očuvanje stabilnog sigurnosnog okruženja u Bosna i Hercegovina.
Nastavak tehničke i stručne podrške
Ambasador Holtzapple zahvalio je ministru Isaku na prijemu te istakao spremnost Misije OSCE-a da nastavi pružati podršku institucijama kroz projekte tehničke pomoći, obuke i savjetodavne aktivnosti.
Ministar Isak naglasio je opredijeljenost Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova za nastavak i jačanje saradnje sa međunarodnim partnerima, posebno u oblasti stručnog usavršavanja i primjene savremenih policijskih praksi.






