Naslovnica BIH Bakir Izetbegović na velikom iftaru SDA u Zavidovićima: Mir je najveća blagodat

Bakir Izetbegović na velikom iftaru SDA u Zavidovićima: Mir je najveća blagodat

152
0

U Gradskoj dvorani u Zavidovićima večeras je održan veliki narodni iftar u organizaciji Općinske organizacije Stranka demokratske akcije Zavidovići, kojem su prisustvovali brojni građani, kao i predsjednik SDA Bakir Izetbegović sa suprugom Sebijom Izetbegović.

Obraćajući se prisutnima, Izetbegović je naglasio važnost očuvanja mira, posebno u kontekstu aktuelnih globalnih sukoba i nestabilnosti u svijetu. Istakao je da je mir najveća vrijednost svakog društva i temelj sigurnog razvoja.

„Mi muslimani se pozdravljamo selamom, što znači mir. Mir nije nešto što se podrazumijeva – on se mora čuvati. Ako želimo sačuvati mir, moramo biti jaki i pravedni“, poručio je Izetbegović.

Tokom obraćanja, predsjednik SDA je čestitao i 1. mart, Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine, podsjetivši na referendum iz 1992. godine.

„Na referendumu je izašlo više od 60 posto građana, a ogromna većina se izjasnila za nezavisnu Bosnu i Hercegovinu. Nezavisnost i sloboda su velike blagodati koje posebno cijene oni koji ih nemaju“, rekao je Izetbegović.

Govoreći o historiji države, istakao je kontinuitet Bosne i Hercegovine kroz više od hiljadu godina, naglašavajući vezu njenih naroda s ovom zemljom.

„Bosna i Hercegovina postoji pod istim imenom više od hiljadu godina. Naši preci su ovdje živjeli, ovdje su sahranjeni, a i buduće generacije će ovdje graditi svoju budućnost“, poručio je.

Veliki narodni iftar u Zavidovići protekao je u duhu zajedništva, uz poruke mira, stabilnosti i očuvanja nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime