Zastupnica SDA u Skupštini Kantona Sarajevo Sebija Izetbegović reagovala je na izjavu ministra vanjskih poslova BiH i lidera NiP-a Elmedin Konaković, koji je naveo da su pojedini političari napustili Stranka demokratske akcije zbog, kako je rekao, „supruge predsjednika“.
Izetbegović je poručila da takvo objašnjenje ne odgovara stvarnim razlozima odlazaka iz SDA, ističući da je riječ o pokušaju pojednostavljivanja i skretanja pažnje s ličnih i političkih motiva.
„Ta priča odavno ne prolazi. Svako dobro zna zbog čega je donio svoju odluku, a razlozi nemaju veze s ‘suprugom predsjednika’“, navela je Izetbegović u objavi na društvenim mrežama.
Dodala je da su odnosi među pojedinim akterima bili opterećeni dugotrajnim političkim i ličnim nesuglasicama, koje su, kako tvrdi, prethodile njihovom izlasku iz stranke.
U nastavku objave osvrnula se i na vlastitu ulogu u ranijem periodu, navodeći da je u određenim situacijama pokušavala pomoći kolegama unutar stranke, ali da se kasnije pokazalo kako su očekivanja bila pogrešna.
„Neke ljude sam doživljavala drugačije nego što su se kasnije pokazali. Smatrala sam da su odnosi korektni i profesionalni, ali se ispostavilo da su političke odluke vođene sasvim drugim motivima“, istakla je.
Zaključila je da ne želi dalje produbljivati polemiku, uz poruku da javni prostor treba rasteretiti ličnih obračuna i usmjeriti se na ozbiljne političke teme.








