Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik danas boravi u Budimpešti, gdje će se sastati s mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.
Kako je najavljeno, Dodik će tokom susreta izraziti poštovanje prema mađarskom narodu i premijeru Orbanu, te mu uputiti podršku i želje za pobjedu na predstojećim izborima.
U okviru posjete Mađarskoj, Dodik će prisustvovati i centralnim manifestacijama srpske zajednice – Svetosavskoj akademiji i Svetosavskom balu.
Osim toga, Dodik je najavio da početkom naredne sedmice putuje u Sjedinjene Američke Države, gdje će prisustvovati tradicionalnom molitvenom doručku.
Također je potvrđeno da će srpski član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović danas otputovati u SAD.






