Naslovnica BIH “Da su Bošnjaci, bio bi haos”: Vukanović prozvao Dodika zbog šutnje o...

“Da su Bošnjaci, bio bi haos”: Vukanović prozvao Dodika zbog šutnje o sukobu u Tuzli

1918
0

Poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske i predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović oglasio se povodom masovne tuče navijača u Tuzli, u kojoj su učestvovali pripadnici Torcide i Delija, kritikujući način na koji su događaj pratili pojedini mediji i institucije u Republici Srpskoj.

Vukanović tvrdi da je incident, koji je izazvao veliku pažnju regionalnih medija, na portalu Javnog servisa Republike Srpske (RTRS) objavljen gotovo neprimjetno, što, prema njegovim riječima, ukazuje na postojanje dvostrukih standarda.

Prema njegovoj ocjeni, reakcije bi bile znatno drugačije da su u sukobu učestvovali navijači iz bošnjačkih sredina.

„Da su kojim slučajem navijači Slobode, Sarajeva ili Željezničara napali navijače Crvene zvezde, bio bi prekinut redovni program, a prvi bi se oglasio Milorad Dodik sa tvrdnjama da Bošnjaci mrze Srbe i da je to dokaz da za Srbe nema mjesta u Federaciji BiH“, naveo je Vukanović.

On smatra da izostanak snažnijih reakcija u ovom slučaju ima političku pozadinu.

„Kada su u pitanju Hrvati i navijači iz Hrvatske i zapadne Hercegovine, tada nastaje muk, kako se ne bi zamjerili političkim partnerima u Zagrebu i Mostaru“, poručio je Vukanović, aludirajući na bliske odnose rukovodstva Republike Srpske sa zvaničnim Zagrebom i liderom HDZ-a BiH Draganom Čovićem.

Podsjećamo, u masovnoj tučnjavi koja se dogodila u blizini Međunarodnog aerodroma Tuzla povrijeđeno je više osoba, a policija je privela veći broj učesnika. Nadležne institucije provode istragu kako bi se utvrdile sve okolnosti događaja.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime