Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić nije prisustvovao današnjoj vanrednoj sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, na kojoj se raspravlja o Prijedlogu budžeta Federacije BiH za 2026. godinu, jer je hospitalizovan zbog zdravstvenih razloga.
Razloge njegovog odsustva pojasnio je predsjedavajući Doma naroda Parlamenta FBiH Tomislav Martinović, navodeći da se premijer trenutno nalazi u bolnici.
– Premijer Nikšić nije mogao doći na sjednicu jer je hospitalizovan – izjavio je Martinović.
On je potvrdio da je razlog hospitalizacije zdravstvene prirode, precizirajući da je riječ o upali pluća.
– Premijer je zadržan na bolničkom liječenju zbog upale pluća – dodao je Martinović.
Za sada nema zvaničnih informacija o dužini boravka premijera Nikšića u bolnici niti o tome da li će njegovo zdravstveno stanje uticati na daljnje aktivnosti Vlade Federacije BiH. Javnost se očekuje da će biti blagovremeno informisana o eventualnim novim detaljima.








