Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da će Republika Srpska večeras dobiti novu Vladu, koju je opisao kao tim „odgovornih i posvećenih ljudi“, te naglasio da će ona nastaviti politiku kontinuiteta u vođenju entiteta.
U objavi na društvenoj mreži X, Dodik je naveo da će nova Vlada Republike Srpske, na čijem čelu ostaje premijer Savo Minić, biti fokusirana na očuvanje ustavne pozicije RS-a, unapređenje životnog standarda građana i nastavak ekonomskog, društvenog, obrazovnog i kulturnog razvoja.
„Republika Srpska dobit će vladu kontinuiteta, koja će nastaviti da brine o nacionalnim interesima, ustavnim nadležnostima i životu svih ljudi u RS-u“, poručio je Dodik.
Dodao je da će novu Vladu podržati, kako je naveo, svi koji žele stabilnu i prosperitetnu Republiku Srpsku, koju vidi kao partnera svima koji je poštuju, ali ne i kao, kako je rekao, „vazala“.
Istovremeno je istakao da će se protiv formiranja nove Vlade, prema njegovim riječima, suprotstaviti politički akteri koji zagovaraju jaču ulogu Sarajeva u upravljanju Republikom Srpskom.
„To nisu protivnici ove Vlade, već protivnici Republike Srpske i interesa njenog naroda“, naveo je Dodik.
Na kraju objave, Dodik je poželio uspješan rad Vladi RS-a, premijeru Savi Miniću i ministrima, ističući očekivanje da će njihov rad biti usmjeren ka opštoj dobrobiti građana Republike Srpske.






