Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je da će ova stranka u narednom periodu pojačati aktivnosti s ciljem ostvarivanja još većeg razvoja Republike Srpske.
Dodik je istakao da izbor nove Vlade Republike Srpske predstavlja jasan signal političke stabilnosti i spremnosti institucija da u kratkom roku provode važne društvene i ekonomske procese.
„Izborom nove vlade pokazujemo odlučnost da sami odlučujemo o sebi i sposobnost da ozbiljne društvene procese realizujemo u najkraćem roku“, poručio je Dodik u objavi na društvenoj mreži X.
Dodao je da je tokom protekle sedmice razgovarao s mandatarom za sastav nove Vlade Republike Srpske Savom Minićem, te da će nova vlada nastaviti sve započete projekte i aktivnosti.
Prema njegovim riječima, fokus SNSD-a u narednom periodu biće na nastavku započetih reformi, razvoju infrastrukturnih projekata i očuvanju stabilnosti u Republici Srpskoj.
Iz SNSD-a poručuju da će nova vlada raditi u kontinuitetu s dosadašnjom politikom, uz naglasak na ekonomski razvoj i poboljšanje životnog standarda građana.








