Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da izostanak bošnjačkih političkih predstavnika sa božićnog prijema, koji je organizovala članica Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović, smatra političkom porukom koja dolazi iz Sarajeva.
Kako je naveo, prijemu su prisustvovali diplomatski predstavnici i, prema njegovim riječima, legitimni predstavnici hrvatskog naroda, dok se niko iz bošnjačkog političkog korpusa nije pojavio.
Dodik je ocijenio da takav potez nije bio slučajan, već da odražava, kako tvrdi, određeni politički stav prema Republici Srpskoj.
„To je potvrda politike koja se, po mom mišljenju, sve otvorenije iznosi iz Sarajeva“, rekao je Dodik.
On je dodao da se, prema njegovoj interpretaciji, Srbi u zajedničkim institucijama često posmatraju isključivo kao faktor za preglasavanje, a ne kao ravnopravan politički subjekt.
„Tamo gdje čitav svijet vidi Srbe i Republiku Srpsku kao političku činjenicu, pojedini politički krugovi u Sarajevu vide problem“, poručio je Dodik.
Uprkos, kako je naveo, takvim porukama i političkim neslaganjima, Dodik je istakao da će Republika Srpska nastaviti da jača.
„Republika Srpska će nastaviti jačati institucionalno, ekonomski i politički“, zaključio je.








