Naslovnica BIH Stanari u centru Zenice već tri mjeseca bez grijanja: Apeli JP „Grijanje“...

Stanari u centru Zenice već tri mjeseca bez grijanja: Apeli JP „Grijanje“ bez rješenja

30
0

Stanari stambene zgrade u ulici Muhameda Seida Serdarevića broj 7 u centru Zenice već tri mjeseca suočavaju se s ozbiljnim problemima u vezi sa grijanjem, zbog čega su, kako navode, njihovi stanovi tokom zimskog perioda bez adekvatnog zagrijavanja.

Prema tvrdnjama stanara, problem je vezan za električne instalacije koje pokreću sistem grijanja, a koje su, kako ističu, u nadležnosti Javnog preduzeća „Grijanje“ Zenica. Zbog kvara, radijatori su hladni, iako je sezona grijanja u punom jeku.

Stanari tvrde da su u više navrata kontaktirali nadležno preduzeće, slali prijave i tražili intervenciju, ali da do danas nisu dobili konkretno rješenje niti informaciju kada bi kvar mogao biti saniran.

„Već mjesecima slušamo ista obećanja, ali se na terenu ništa ne mijenja. U stanovima je hladno, boravak je otežan, a posebno su ugrožena djeca i stariji“, navodi jedan od stanara.

Dodaju da se zbog dugotrajnog izostanka grijanja pojavljuju dodatni problemi, poput vlage i oštećenja u stanovima, te izražavaju zabrinutost zbog mogućih posljedica po zdravlje.

Stanari ističu da redovno plaćaju uslugu grijanja, ali da je ona, kako tvrde, neisporučena, zbog čega očekuju hitnu reakciju nadležnih.

„Ne tražimo privilegije, već osnovne uslove za normalan život. Smatramo da je neprihvatljivo da se u centru grada građani mjesecima nalaze bez grijanja“, poručuju.

Do trenutka objave ovog teksta, iz JP „Grijanje“ Zenica nije stigao zvaničan odgovor povodom navoda stanara, niti je poznato kada bi problem mogao biti riješen.

Stanari najavljuju da će, ukoliko u narednom periodu ne dođe do konkretne intervencije, biti primorani obratiti se nadležnim inspekcijama i drugim institucijama, kako bi zaštitili svoja prava i osigurali osnovne uslove stanovanja.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime