Srpski član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović dočekala je danas predsjednika Srbije Aleksandra Vučića na Aerodromu u Mostaru, u okviru njegove posjete Bosni i Hercegovini.
Vučić boravi u Hercegovini povodom svečanog otvaranja nove bolnice u Trebinju „Sveti arhiđakon Stefan – Deveti januar“, koja se smatra jednim od najznačajnijih zdravstvenih projekata u ovom dijelu Republike Srpske.
Cvijanović je tom prilikom istakla da izgradnja nove bolnice predstavlja važan iskorak za unapređenje zdravstvenog sistema, ali i značajno poboljšanje uslova liječenja za građane Hercegovine i šire regije.
„Ovo je jedan od objekata koji predstavlja nadogradnju svega onoga što smo ranije radili s ciljem jačanja zdravstvenog sektora. Time se osiguravaju kvalitetnije zdravstvene usluge, ali i bolji uslovi rada za zdravstvene radnike“, poručila je Cvijanović.
Naglasila je da projekat nosi i širu institucionalnu poruku.
„Ovo pokazuje opredijeljenost da se ravnomjerno razvijaju svi dijelovi Republike Srpske i da se vodi računa o potrebama građana“, dodala je.
Tokom dana u Trebinju je planiran svečani program povodom otvaranja bolnice, uz obraćanja zvaničnika i obilazak novoizgrađenog bolničkog kompleksa, koji bi trebao značajno unaprijediti dostupnost i kvalitet zdravstvene zaštite u ovom dijelu zemlje.








