Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik potvrdio je da će predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sutra boraviti u Trebinju, gdje će prisustvovati svečanom otvaranju nove bolnice.
Kako je naveo Dodik, riječ je o važnom infrastrukturnom i zdravstvenom projektu za Republiku Srpsku i Hercegovinu, ali i širu regiju.
„Zadovoljstvo je što će se otvaranju nove bolnice u Trebinju, velikom uspjehu Republike Srpske, zajedno s nama sutra radovati i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić. Republika Srpska se uvijek radovala svakom graditeljskom uspjehu Srbije“, poručio je Dodik.
Nova bolnica u Trebinju nosi naziv „Sveti arhiđakon Stefan – 9. januar“, a svečano otvaranje planirano je za sutra u 12 sati.
Prema zvaničnim podacima, Republika Srpska je u izgradnju i opremanje ove zdravstvene ustanove uložila više od 120 miliona konvertibilnih maraka. Očekuje se da će nova bolnica značajno unaprijediti zdravstvenu zaštitu građana Trebinja, istočne Hercegovine, ali i pacijenata iz okolnih područja.
Iz Vlade Republike Srpske ističu da se radi o jednom od najznačajnijih projekata u oblasti zdravstva u posljednjim godinama, te da će nova bolnica omogućiti savremenije uslove liječenja, bolju opremu i kvalitetniju zdravstvenu uslugu.
Otvaranje ove zdravstvene ustanove dolazi u trenutku kada se u regionu sve više naglašava potreba za ulaganjima u javno zdravstvo i modernizaciju zdravstvene infrastrukture.








