Naslovnica SPORT Zeljković šokirao sve nakon utakmice u Banjoj Luci – Evo šta je...

Zeljković šokirao sve nakon utakmice u Banjoj Luci – Evo šta je uradio!

97
0

Vico Zeljković čestitao fudbalerima Sarajeva na plasmanu u finale Kupa BiH

Nakon velike pobjede fudbalera FK Sarajevo nad Borcem u revanš utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, stigao je i neočekivano pozitivan gest od predsjednika Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH (NFS BiH)Vica Zeljkovića.

Sarajevo preokretom do finala

Bordo tim je na Stadionu Koševo slavio pobjedu od 2:0, golovima Kyeremeha i Pavičića, čime su uspješno nadoknadili zaostatak iz prvog meča u Banjoj Luci. Ovom pobjedom Sarajevo se plasiralo u veliko finale Kupa BiH, gdje će pokušati osvojiti još jedan trofej u bogatoj klupskoj historiji.

Utakmicu je, međutim, obilježio niz kontroverznih odluka sudije Antonija Tomića iz Kreševa. Posebno je sporna bila situacija u drugom poluvremenu, kada je Sarajevo ostalo s igračem manje zbog drugog žutog kartona dodijeljenog fudbaleru koji nije bio direktno uključen u incident.

Gest predsjednika NFS BiH

I pored tenzija na terenu, utakmica je imala i lijepu stranu. Predsjednik Saveza, Vico Zeljković, pratio je meč s tribina, a po završetku susreta spustio se do svlačionica Sarajeva.
Zeljković je lično čestitao igračima i stručnom štabu Bordo tima na pobjedi, te im poželio sreću u finalu i nastavku sezone.

Ovim potezom, Zeljković je pokazao sportski duh i profesionalan pristup, naglasivši važnost fer odnosa i poštovanja među klubovima u bh. fudbalu.


Zaključak

Plasman Sarajeva u finale Kupa BiH donio je ne samo radost navijačima, već i rijetko viđen primjer sportskog fer-pleja. Gesta predsjednika Saveza pokazuje da je moguće graditi pozitivnu atmosferu u domaćem fudbalu, uprkos tenzijama i greškama na terenu.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime