SVE PO STAROM: Vico Zeljković ponovo izabran za predsjednika NS BiH
Na današnjoj izbornoj sjednici Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine (NS BiH), održanoj u Neumu, potvrđeno je – sve ostaje po starom.
Vico Zeljković je jednoglasno dobio novi četverogodišnji mandat na čelu krovne kuće bh. fudbala, čime nastavlja obnašati funkciju koju je preuzeo još 2021. godine.
Novi mandat i stari tim
Pored Zeljkovića, u vrhu Saveza ostaju i potpredsjednici Irfan Durić i Ivan Beus, što znači da u vrhu upravljačke strukture nije bilo značajnih promjena.
Izborna sjednica protekla je u mirnoj atmosferi, a prisutni delegati jednoglasno su podržali aktuelno rukovodstvo.
Promjene u Izvršnom odboru NS BiH
U okviru izbornog procesa izabran je i novi sastav Izvršnog odbora, koji sada čine:
Vico Zeljković, Ivan Beus, Irfan Durić, Muris Jabandžić, Midhat Sarajčić, Elmir Šećerbegović, Muhidin Raščić, Ivo Ivkić, Ivan Perić, Dario Knezović, Milorad Lale, Miloš Brkić, Radika Marić i Goran Velaula.
Predstavnik Kantona Sarajevo bit će imenovan naknadno.
Planovi i projekti za naredni period
Sjednica je započela intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, a u uvodnom obraćanju Zeljković je pohvalio uspješno uvođenje VAR tehnologije u domaće takmičenje.
Predstavnik FIFA-e, Marco Ferri, istakao je da će u narednom periodu fokus biti na razvojnim projektima i infrastrukturi, te najavio da će Bosna i Hercegovina biti domaćin UEFA U19 Evropskog prvenstva za žene, što predstavlja veliki korak naprijed za ženski fudbal u zemlji.
Zaključak
Ovim izborima Vico Zeljković učvrstio je svoju poziciju i povjerenje u okviru Nogometnog saveza BiH, a novi mandat donosi priliku da Savez nastavi s infrastrukturnim i organizacijskim napretkom bh. fudbala.








