Naslovnica POLITIKA VULIN PONOVO ŠOKIRA: Studentima u Banjoj Luci poručio – “Poselamio vas…”

VULIN PONOVO ŠOKIRA: Studentima u Banjoj Luci poručio – “Poselamio vas…”

61
0

Aleksandar Vulin reagovao na protest u Banjoj Luci: “Studenti se svrstavaju uz one koji napadaju Republiku Srpsku”

Senator iz Republike Srpske i bivši ministar u Vladi Srbije, Aleksandar Vulin, reagovao je na protest održan u Banjoj Luci, na kojem su građani izrazili podršku studentima u Srbiji.
Vulin je izjavio da oni koji se okupljaju protiv vlasti u Beogradu “staju na stranu onih koji tvrde da je Republika Srpska genocidna tvorevina”.

Vulin: “Studenti u Banjoj Luci nisu reagovali na Schmidtove odluke”

U saopćenju za medije, Vulin je poručio da studenti u Banjoj Luci nisu pokazali reakciju na “odluke visokog predstavnika Christiana Schmidta” niti na korupciju u BiH, ali su se odlučili okupljati protiv vlasti u Srbiji.

“Ako se studenti u Banjoj Luci okupljaju protiv vlasti u Srbiji, treba da znaju da se okupljaju za one koji tvrde da je u Srebrenici bio genocid i da je Republika Srpska genocidna tvorevina koju treba ukinuti”, rekao je Vulin.

Poruke studentima i aluzija na Novi Pazar

Vulin je dodao da su, prema njegovim riječima, organizatori protesta mogli “poslati studente da šetaju sa studentima iz Novog Pazara”, aludirajući na različite političke i nacionalne stavove među učesnicima protesta.

“Organizatori su mogli da ih pošalju da šetaju sa studentima iz Novog Pazara i da zajedno kažu šta misle o Hristu, a i da psuju srpsku vladu”, izjavio je Vulin.

U nastavku izjave, Vulin je poručio studentima u Banjoj Luci da, ako imaju dileme, “pitaju kolege iz Srbije koji su se prebacili na Univerzitet u Banjoj Luci” kako bi nastavili studije nakon protesta i blokada fakulteta u Srbiji.

“Dragi banjalučki studenti, ako vam nešto nije jasno, pitajte kolege iz Srbije koji su se prebacili na Univerzitet u Banjoj Luci da bi sačuvali godinu koju su im otele blokade. Poselamio vas sve Naser Orić”, zaključio je Vulin.

Kontekst protesta u Srbiji

Podsjećamo, u Novom Sadu je nedavno održan centralni komemorativni skup povodom tragičnog događaja koji je okupio hiljade građana i studenata iz različitih dijelova Srbije.
Okupljeni su odali počast stradalima i izrazili solidarnost i saosjećanje, a događaj je protekao mirno i bez incidenata.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime