Naslovnica BIH LIJEPI STRAH: Milorad Dodik na stranačkoj tribini otkrio zbog čega više ne...

LIJEPI STRAH: Milorad Dodik na stranačkoj tribini otkrio zbog čega više ne smije ići u Sarajevo…

66
0

Milorad Dodik na tribini “Razgovor sa predsjednikom”: Mir i stabilnost ostaju prioritet

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik održao je javnu tribinu pod nazivom „Razgovor sa predsjednikom“, na kojoj je govorio o aktuelnim političkim dešavanjima, pritiscima na Republiku Srpsku, kao i o odnosima s međunarodnim predstavnicima.

„Ne dam na Republiku Srpsku ni na sebe“

Dodik je istakao da je njegov primarni cilj očuvanje mira i stabilnosti u Republici Srpskoj, dodajući da nikada nije zagovarao sukobe.

„Ključno je sačuvati mir i stabilnost. Čuvali smo mir, ostali stabilni, nismo htjeli haos“, rekao je Dodik tokom obraćanja.

O sporu oko imovine i odnosu prema visokom predstavniku

Govoreći o pitanju imovine Republike Srpske, Dodik je naveo da su pokušaji prenosa entitetske imovine na nivo Bosne i Hercegovine bili, kako tvrdi, dio plana visokog predstavnika Christiana Schmidta.

„Da smo to prihvatili, u Republici Srpskoj bi ostali samo parkovi i igrališta. Jasno smo rekli da, ako na to idu, proglasićemo nezavisnost“, izjavio je Dodik.

Dodao je da su on i njegovi saradnici stavljeni na međunarodne sankcije jer nisu pristali da se, kako kaže, imovina entiteta prenese na državni nivo niti da se migranti smještaju na teritoriju Republike Srpske.

Odnosi sa međunarodnim partnerima

Govoreći o spoljnopolitičkim odnosima, Dodik je naglasio da Republika Srpska ima dobre odnose s Rusijom, Mađarskom, Azerbejdžanom i Izraelom.

„Kada razgovaramo s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, prema njihovoj definiciji mi smo strateški partner“, izjavio je Dodik.

Poruka o Sarajevu i političkom dijalogu

Tokom obraćanja, Dodik je ponovio da nema namjeru učestvovati u političkim sastancima u Sarajevu, koje je nazvao „mjesto na koje više ne planira odlaziti“.

„U Sarajevo više ne idem. Nemam namjeru nikad više tamo da odem, niti da sjedim niti da razgovaram“, rekao je Dodik, naglašavajući da želi fokus ostaviti na institucijama Republike Srpske.

Vjera u mlade generacije

Na kraju tribine, Dodik je poručio da vjeruje u mlade generacije Republike Srpske, ističući njihov patriotizam i vezanost za entitet.

„Generacije koje dolaze imaju više patriotizma nego što se misli. Oni vole Republiku Srpsku i svoj narod — to je naša budućnost i smisao svega što radimo“, zaključio je Dodik.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime