Naslovnica BIH I TO SMO DOČEKALI: 50 miliona KM gradovima i općinama, evo i...

I TO SMO DOČEKALI: 50 miliona KM gradovima i općinama, evo i kojim…

62
0

Vlada FBiH potpisuje ugovore o pomoći za poplavama pogođene lokalne zajednice: 50 miliona KM iz budžeta 2025.

U sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu danas će biti potpisani ugovori o dodjeli finansijske pomoći gradovima i općinama koje su nedavno pogodile poplave.
Ukupan iznos iznosi 50 miliona KM, a sredstva će biti izdvojena iz budžeta Federacije BiH za 2025. godinu.

Ko potpisuje ugovore

Ugovori o namjenskom korištenju sredstava bit će potpisani s:

  • načelnicima općina Jablanica, Fojnica, Kiseljak i Kreševo,
  • te gradonačelnicima Konjica i Mostara.

Zvaničnici koji prisustvuju

Svečanom potpisivanju prisustvovat će:

  • Nermin Nikšić, premijer Federacije BiH,
  • zamjenici premijera Toni Kraljević i Vojin Mijatović,
  • Edita Kalajdžić, sekretar Vlade FBiH.

Termin: potpisivanje je zakazano za 14:00 sati.

Šta sredstva znače za lokalne zajednice

Planirano je da sredstva budu strogo namjenski utrošena na:

  • sanaciju infrastrukture i javnih objekata,
  • hitne intervencije i preventivne mjere,
  • podršku lokalnim komunalnim i civilnim službama u oporavku od posljedica poplava.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime