Naslovnica BIH HAPSI SVE: Špijuni uhavećeni u BiH

HAPSI SVE: Špijuni uhavećeni u BiH

57
0

Dvojica državljana Mađarske protjerana iz BiH zbog nelegalnog snimanja u Banovićima

Služba za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine saopćila je da su dva državljanina Mađarske protjerana iz zemlje nakon što je utvrđeno da su se nezakonito bavila snimanjem i praćenjem lica i objekata na području opštine Banovići.

Otkriveni nakon dojave MUP-a TK

Služba je reagovala na osnovu obavještenja Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, koje je prijavilo da se u prostorijama Policijske uprave Banovići nalaze strani državljani za koje postoji sumnja da obavljaju nedozvoljene aktivnosti snimanja i nadzora.

Tokom provođenja službenih radnji, od oba lica su prikupljene izjave o okolnostima njihovog boravka u Bosni i Hercegovini.

Snimali bez dozvole

Provjerama je utvrđeno da su državljani Mađarske boravili u BiH radi dokumentovanja i evidentiranja sastanka dva strana lica na području Banovića.
Međutim, kako nisu imali odgovarajuće dozvole niti prijavili svrhu boravka, njihovo snimanje je okarakterisano kao nezakonita aktivnost.

Izrečena mjera protjerivanja

Zbog utvrđenog prekršaja, Služba za poslove sa strancima BiH izrekla je mjeru otkaza bezviznog boravka i protjerivanja sa teritorije Bosne i Hercegovine.
Prema zvaničnim informacijama, dvojica stranaca su 23. oktobra napustila BiH preko graničnog prelaza Karakaj.

“S obzirom na činjenicu da su strani državljani nezakonito provodili navedene aktivnosti, izrečena je mjera protjerivanja sa teritorije Bosne i Hercegovine,” navedeno je u saopćenju Službe za poslove sa strancima BiH.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime